Blog

Poznaj najnowsze trendy i rozwiązania branży horeca

Coast & Country - czarna magia w gastronomii

Coast & Country - czarna magia w gastronomii

Zaprojektowana przez Carstena Gollnicka kruczoczarna zastawa stołowa z serii Coast & Country, brandowana logo Schoenwald, robi ogromne wrażenie - zarówno na szefach kuchni, który serwują na nich swoje najlepsze dania, jak również na restauracyjnych gościach, którzy mają przyjemność z niej jeść.

Przemysłowy sznyt, innowacyjne rozwiązania
Stylistyka wyglądającej na żeliwną serii Coast & Country wpisuje się w modny od wielu lat, przemysłowy, loftowy charakter wnętrz. Ząbkowany plateau może bez problemu zastąpić pokrywkę lub mały talerz. Zarówno owalne, jak i okrągłe talerze wzbogacone zostały o centralne grzbiety, dzięki czemu sprawiają, że wykonane z kamionki miseczki i plateau idealnie wręcz “siedzą” na górze. Dodatkowo, dzięki nim można osiągnąć absolutną przejrzystość na talerzu - pasek oddziela bowiem wizualnie różne składniki dania oraz zapobiega rozprzestrzenianiu się jego płynnym częściom (np. sosom) po całej powierzchni naczynia.

Całkowitą elastyczność tej zastawy dopełnia fakt, że jej elementy łączą w sobie minimalistyczną konstrukcję z innowacyjnością wyrażoną w funkcji 2w1. Oszklone po obu stronach talerze mogą być stosowane zarówno, jako naczynia płaskie lub - po odwróceniu - jako głębokie.

W serii Coast & Country znajdziemy 10 elementów:
● okrągły, płaski talerz o średnicy 28 cm,
● owalny, płaski talerz o wymiarach 36 cm x 18 cm,
● okrągły, płaski talerz z centralnym grzbietem, o średnicy 28 cm,
● owalny, płaski talerz z centralnym grzbietem, o wymiarach 29 cm x 15 cm,
● miseczkę do dipów i sosów, o średnicy 8 cm,
● miseczkę o średnicy 9 cm,
● miskę o średnicy 12 cm,
● miskę o średnicy 15 cm,
● żłobiony talerzyk - podstawkę o średnicy 9 cm,
● żłobiony talerzyk - podstawkę o średnicy 12 cm.


Każde z naczyń nadaje się do mycia w zmywarce oraz do używania w piekarniku i kuchence mikrofalowej. W skład całej zastawy wchodzi po 6 sztuk z każdego elementu.


Z czym połączyć zastawę Coast & Country?


Zastawa z serii Coast & Country świetnie prezentuje się towarzystwie ognistego szkliwa pokrywającego talerze z serii Glow, przywodząc na myśl iście erotyczne skojarzenia. Równie ekscytujący efekt pozwala osiągnąć zestawienie jej z cętkowanym szkliwem talerzy z serii Nara, które przywodzą na myśl skojarzenie ze skorupką przepiórczych jaj. Pochodzące z tej samej kolekcji eleganckie kubki bez uchwytów, z charakterystyczną teksturą oraz niepowtarzalne, szczotkowane talerze równie doskonale współgrają z zastawą Coast & Country.


Seria Coast & Country jest jednocześnie niezwykle unikatowa i uniwersalna, dzięki czemu może stanowić duet z niemal każdą inną, ale równie niesztampową zastawą. Głębia czerni, która wydobywa się z talerzy i misek zaprojektowanych przez Carstena Gollnicka pozwala prezentować dania w sposób elegancki i każdorazowo zachwycający.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl