Blog

Poznaj najnowsze trendy i rozwiązania branży horeca

Szklanka tumbler, czyli kieliszek bez nóżki – idealne rozwiązania dla nowoczesnej gastronomii

Szklanka tumbler, czyli kieliszek bez nóżki – idealne rozwiązania dla nowoczesnej gastronomii

 

Linia Power od Stölzle Lausitz – idealna do restauracji a'la carte


Linia Power od Stölzle Lausitz powstała z myślą o restauracjach a'la carte, w których dania zamawiane są z menu. Goście zasiadają do stołów, na których znajduje się wyłącznie zastawa (przynajmniej szkło) i ewentualne elementy dekoracyjne. Dlatego tak ważne jest, by szkło, które wita klientów restauracji było eleganckie, uniwersalne i oddawało charakter lokalu.


Każda z osób, na podstawie przedstawionego przez kelnera menu, podejmuje decyzję na temat tego, co zje i wypije. Serwis a’la carte jest bardzo wymagający, ponieważ obsługa restauracji nie tylko musi przygotować potrawy i napoje na świeżo, z najlepszej jakości składników i podać je w odpowiedni sposób, ale również zgrać czasowo serwowanie posiłków z jednej kategorii (przystawka, danie główne, deser, dopasowane do posiłków napoje) każdej osobie zasiadającej przy wspólnym stoliku.


Szkło z linii Power od Stölzle Lausitz charakteryzuje się specyficznym kształtem. Większość kieliszków i szklanek ma płaski, ścięty dół. W serii znajdują się m.in.:
● kieliszki do szampana,
● kieliszki do wina,
● kieliszki/szklanki do wina bez nóżki (przezroczyste, biało-złote, biało-srebrne,
biało-miedziane, czarno-złote, czarno-miedziane).


Wszystkie elementy linii Power wykonane są z najwyższej jakości szkła krystalicznego, a do jego produkcji nie używa się ołowiu. Są proste, delikatne i oryginalne w formie oraz bardzo
wytrzymałe. Można je również myć w zmywarce. Specjalna technologia zastosowana do produkcji kieliszków od Stölzle Lausitz sprawia, że są wykonane z jednego kawałka szkła i między podstawą a nóżką nie ma łączenia.

Nieograniczone możliwości szklanki bez nóżki


Szklanka bez nóżki (szklanka tumbler) od Stölzle Lausitz ma na tyle uniwersalne zastosowanie, że świetnie nadaje się nie tylko do serwowania wody, soków czy napojów bezalkoholowych, ale może również pełnić funkcję kieliszka do wina. Jest to zresztą coraz częstsza praktyka w restauracjach w USA i w Europie Zachodniej.


Jej kształt i wielkość doskonale podkreśla smak i charakter wina – zarówno białego, jak i czerwonego. Wyjątkowo szeroka i płaska misa oraz zwężany trzon sprawiają, że nawet przy mniejszej objętości napełnienia, szklanka tumbler pozwala na maksymalny kontakt wina z powietrzem, umożliwiając idealny rozwój pełni aromatów trunku. W dodatku, kieliszki i szklanki bez nóżek są bardzo oryginalne, poręczne i wytrzymałe.


Występują w klasycznym wariancie, z przezroczystego szkła krystalicznego oraz w kilku
wersjach kolorystycznych:
● białe ze złotym wnętrzem,
● białe ze srebrnym wnętrzem,
● białe z miedzianym wnętrzem,
● czarne ze złotym wnętrzem,
● czarne z miedzianym wnętrzem.

 


Szklanka tumbler idealna do restauracji na łodzi, jachcie i statku


Coraz częściej, w restauracjach zlokalizowanych na łodziach, jachtach czy statkach, ale też w stacjonarnych restauracjach a’la carte, do serwowania wina wykorzystywana jest szklanka tumbler.


Kieliszki bez nóżki są bardziej odporne na stłuczenia niż te tradycyjne, z nóżką. W dodatku, są bardziej stabilne i pozwalają wydobyć pełnię smaku i aromatu wina. Ich poręczność i elegancja doceniane są przez gości restauracyjnych na całym świecie oraz najlepszych restauratorów, którzy do swoich lokali gastronomicznych wybierają najlepszej jakości szkło od Stölzle Lausitz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl