Blog

Poznaj najnowsze trendy i rozwiązania branży horeca

Kolorowe szkło gastronomiczne od Stölzle Lausitz, które pokochają klienci każdej restauracji

Kolorowe szkło gastronomiczne od Stölzle Lausitz, które pokochają klienci każdej restauracji

125 lat doświadczenia w produkcji szkła krystalicznego, bez dodatku ołowiu, co sprawia, że jest ono bardzo odporne na uszkodzenia, a przy tym smukłe i lekkie. Specjalna technika rozciągania i zgrzewania szkła podczas produkcji, pozwalająca na bezspoiwowe połączenie czaszy kieliszka z podstawą oraz nóżka wykonana z jednego kawałka szkła, w której nie sposób dopatrzeć się klejonego “szwu”. Kilkukrotnie niższa cena od ręcznie wytwarzanych szkieł do alkoholi i napojów, przy dającym wrażenie rzemieślniczego wykończeniu. Ogromny wybór rodzajów szkła, pozwalający serwować gościom niemal wszystko - od grappy, przez wódkę, whisky, koniak, gin, martini, margaritę, szampan, wino, aż po piwo, drinki i napoje bezalkoholowe. I te nieoczywiste barwy, które przyciągną uwagę każdego klienta restauracji. Mowa o kolorowym szkle gastronomicznym, sygnowanym marką Stölzle Lausitz, na które nanoszony jest organiczny, odporny na zmywanie barwnik.


Linia Power - kolorowe szkło gastronomiczne


Uwagę restauratorów na całym świecie zdobywa kolorowe szkło gastronomiczne z linii Power, marki Stölzle Lausitz. Cała seria charakteryzuje się wyrazistym, purystycznym kształtem. Dzięki maksymalnej powierzchni szkła, idealnej na oddychanie, pozwala cieszyć się smakiem i czerpać największą przyjemność z nawet bardzo małej ilości alkoholu. Wszystko to dzięki płaskiej powierzchni miski, której przedłużeniem jest wyjątkowo trwały lejek. W przypadku kieliszków do wina, lekko zwężany mostek łączy się płynnie kielich ze stopką, zapewniając solidną podporę dla wypełnionego najlepszym alkoholem szkła. Charakteru kolorowej wersji szkła z serii Power, nadają czarne powierzchnie zewnętrzne oraz wewnętrzne w dostojnych odcieniach sczerniałego złota, sczerniałego srebra i sczerniałej miedzi.

 


Linia Elements - kolorowe szkło gastronomiczne


Kolorowe szkło gastronomiczne z linii Elements, marki Stölzle Lausitz to prawdziwa uczta dla oka i wyobraźni. Zachwyci każdego fana kolorowych akcentów na restauracyjnych stołach. Paleta barw, w której występuje szkło z serii Elements, obejmuje aż 10 różnych wersji kolorystycznych oraz dwa rozmiary - większy, dedykowany dorosłym i mniejszy, dedykowany dzieciom. Organiczne barwniki, które producent rozpyla na szkło, są absolutnie bezpieczne, a w
dodatku odporne na zmywanie. Bez problemu można je myć w zmywarce, nie bojąc się, że utracą nasycenie koloru. Szklanki idealnie nadają się nie tylko do wody, napojów alkoholowych czy szprycerów, ale również do aperitifów i koktajli. Przepięknie prezentują się na restauracyjnych stołach, przypominając małe, kolorowe lampeczki, powiewające na wietrze w przydomowym ogrodzie.

 

W linii Elements występuje też 11 dodatkowych modeli, w czterech wersjach kolorystycznych, w których serwować można w zasadzie wszystko, łącznie z delikatnymi sałatkami i deserami. Mowa o:
● szkle w odcieniach złotym, srebrnym i miedzianym,
● szkle białym na zewnątrz, a wewnątrz biało-złotym, biało-srebrnym i biało-miedzianym,
● szkle czarnym na zewnątrz, a wewnątrz czarno-złoty, czarno-srebrnym i czarno-miedzianym,
● szkle czerwono-czarnym w dwóch wariantach: z czarną powierzchnią zewnętrzną i czerwoną wewnętrzną oraz czerwoną powierzchnią zewnętrzną i czarną wewnętrzną.
Bez względu na wybraną gamę kolorystyczną, szkło z serii Elements każdorazowo zachwyca.

 


Linia Twister - kolorowe szkło gastronomiczne


Warte uwagi restauratorów jest również kolorowe szkło gastronomiczne marki Stölzle Lausitz, z linii Twister, które zdecydowanie różni się od poprzedników z serii Power i Elements. Szklanki Twister mają niepowtarzalną strukturę i kolorowe wykończenie, będące swego rodzaju wisienką na torcie. Występują w 13 wersjach kolorystycznych - od delikatnych, pastelowych zieleni, lila, brzoskwini, przez przygaszone odcienie brązu, oliwki, zachmurzonego nieba i szarości, aż po łączące się z bielą oraz z czernią złoto, srebro i miedź.
Są idealne do serwowania wody, napojów bezalkoholowych, szprycerów, koktajli i aperitifów. Ustawione na restauracyjnych stołach, przypominają małe świeczniki - zwłaszcza, gdy w ich strukturę wnikną promienie słońca lub ciepłe światło świec.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl